“Ū vitamīns” uzņem apgriezienus

Iniciatīvas “Ū vitamīns” pārstāvji un atbalstītāji 17. oktobrī uzsāk semināru un izglītojošo nodarbību ciklu par ūdens nozīmību cilvēka dzīvē un krāna ūdens lietošanas paradumiem. Semināri un nodarbības notiks izglītības un pašvaldības iestādēs Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā un Dobelē.
Šī gada 11. septembrī biedrība “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” ir noslēgusi līgumu ar Latvijas vides aizsardzības fondu par projekta ‘’Ū-vitamīns” (projekta Nr.1-08/63/2019) īstenošanu.

Pateicoties Fonda finansiālajam atbalstam (90% no projekta kopējām izmaksām tiek segtas no budžeta programmas 21.00.00 “Vides aizsardzības fonds un iemaksas starptautiskajās organizācijās”), biedrība kopīgi ar iniciatīvas domubiedriem šoruden īstenos vērienīgu kampaņu, lai:
– veicinātu dzeramā ūdens pieejamību publiskās un izglītības iestādēs un kliedētu mītus par dzeramā ūdens kvalitāti ūdensapgādes sistēmās;
– veicinātu “krāna” ūdens lietošanas tradīcijas, samazinot radīto atkritumu daudzumu, kas rodas fasēta ūdens izmantošanas gadījumā.
Tikšanās reizēs klausītāji tiks aicināti uz ūdens tēmu paraudzīties bez stereotipiem, kā arī no pētnieku un atbildīgo organizāciju skatupunkta. Semināros/nodarbībās piedalīsies pārstāvji no biedrības “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija”, RTU Ūdens pētniecības laboratorijas, Veselības inspekcijas, uztura speciāliste Ksenija Andrijanova, kā arī iniciatīvas atbalstītāji – Eva Johansone, Māra Sleja, Žanete Eglīte, Mārtiņš Staķis un citi.
Sniegsim atbildes uz jautājumiem – Vai ūdenim ir jābūt pieejamam bez maksas? Vai krāna ūdens ir drošs dzeršanai? Kādu piesārņojumu dabai izraisa fasētā ūdens lietošana? Kā mēs varam saudzēt vidi, lietojot krāna ūdeni? Cik varam ietaupīt naudu, nepērkot ūdeni plastmasas pudelēs?
“Ū vitamīns” iniciatīva arī nodrošina platformu, kur jebkurš interesents var iepazīties ar sabiedriskām vai publiskām vietām, kurās jebkuram ir iespēja padzerties ūdeni par brīvu. Informācija par iniciatīvu, kā arī karte ar Ū vitamīna punktiem pieejama tepat mājaslapā www.uvitamins.lv. Sekojiet Ū vitamīna aktivitātēm arī Facebook.com/uvitamins un Instagram/u_vitami