Uzsāk bezmaksas Ū vitamīna nodrošināšanu sabiedriskās vietās

Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc “Innocent Cafe” kopā ar domubiedriem dibina biedrību “Ū vitamīns”, kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas.
Ūdens ir resurss, kam ir jābūt pieejamam bez maksas vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, par to cilvēki vienreiz jau ir samaksājuši ar saviem nodokļiem. Otrkārt, ir svarīgi samazināt atkritumu, īpaši plastmasas daudzumu, kas neizbēgami rodas no ūdens pudeļu iegādes. Treškārt, ūdens ir pamatvajadzība, tāpēc tam sabiedriskās vietās ir jābūt pieejamam arī bez maksas.
“Ū vitamīns” informatīvas uzlīmes un plakāti izcels tās labās vietas, kur jau šobrīd ūdeni pasniedz bez maksas. Visu “Ū vitamīns” domubiedru – kafejnīcu, restorānu un sabiedrisku vietu adreses visā Latvijā ir apkopotas mājaslapā www.udensparbrivu.lv , turklāt ikviens ir aicināts ieteikt arī tās vietas, kas mājaslapā vēl nav publicētas.

Ar biedrību “Ū vitamīns” kopā darbojas arī Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Ūdens pētniecības laboratorija un sabiedriskā organizācija LŪKA (Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija). 

Sabiedriskās aktivitātes “Ū vitamīns” vēstneši būs zinātnieki Sandis Dejus un Brigita Dalecka, žurnāliste Eva Johansone, uztura speciāliste un blogere Ksenija Andrijanova, kafejnīcas “Rocket Bean Roastery” šefpavārs Artūrs Taškāns, kā arī daudzi citi.
Sabiedriskās aktivitātes “Ū vitamīns” idejas autors ir “Innocent Cafe” saimnieks Mārtiņš Staķis, kurš iniciatīvu pasniegt ūdeni bez maksas uzsāka jau 2016. gadā.
“Innocent Cafe” jau vairāk kā septiņus gadus ir viena no spilgtākajām Blaumaņa ielas apkaimes vietām. Tā pulcē domubiedrus, kuriem ir svarīgi ne tikai kvalitatīva kafija, bet arī produktu izcelsme, rūpes par vidi un sabiedrības labklājība kopumā.
22. marts kā biedrības “Ū vitamīns” uzsākšanas pirmā diena ir nozīmīgs, jo tieši šodien kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO).